Malá ohlédnutí

20.08.2012

Koncert Chceme žít s Vámi

„Pojedeš s námi na Novu?“ „Budou na koncertě vystupovat Maxíci a Heidy Janků.“ „Minulý rok jsme dostávali trička a letos dostaneme určitě zase.“ Tyto a další věty jsem slýchávala už od podzimu.

Na jaře SPMP vyráží na tradiční akci – koncert Chceme žít s Vámi, který je pořádán televizí Nova v Praze v O2 aréně. Je to největší charitativní koncert svého druhu v ČR a na letošním, již 17. ročníku, bylo přes 7000 účastníků. Program koncertu je naplněný známými tvářemi z Novy, zpěváky, herci a v neposlední řadě i baviči. Moderátory celé akce je duo sourozenců Gondíkových, kteří svým osobitým humorem dokáží zaujmout každého.

Z Brna, brzy ráno, vyjel jeden autobus dětí i dospělých, kteří byli plni očekávání, co jim letošní koncert přinese. Cesta probíhala hladce, nechyběly zastávky, na kterých nám ochotný pan řidič udělal čokoládu, kávu nebo čaj.

Na obrovském parkovišti před O2 arénou nebylo jednoduché uhlídat nedočkavé zvědavce, kteří se hned chtěli vrhnout ke vchodu. Nicméně díky malým skupinkám a dostatečnému množství dospělých jsme situaci zvládli na jedničku. Podařilo se nám ukořistit sedadla blízko parketu a zároveň jsme měli dobrý výhled na jeviště. Každý účastník dostal dárek v podobě žluto-zeleného trička, s logem Chceme žít s Vámi, a malého balíčku s občerstvením.

Ve dvě hodiny již celý megakoncert mohl začít. Zahájil ho generální ředitel televize Nova Jan Andruško. Postupně se na pódiu vystřídalo mnoho známých osobností – Leona Machálková, Michal David, tým uvádějící Snídani s Novou, Barbora Štěpánová, Miro Žbirka a Petr Kolář. Z úst zpěváků zazněly hity Ještě že tě lásko mám, Decibely lásky, Saxána, Když se načančám a Co sudičky přály nám. Slavné osobnosti rozdávaly fotky se svými autogramy, spouště foťáků se téměř nezastavily a ze všech koutů se ozývalo výskání a smích. Jako zlatý hřeb večera vystoupilo trio velkých mužů, dlouho již očekávaní, Maxíci neboli Maxi Turbulenc se svým hitem Jede, jede mašinka. Při zaznění prvních tónů se na pódiu začaly tvořit různě dlouhé mašinky. Touto písničkou se s námi koncert rozloučil. Po dvou hodinách tancování a skotačení jsme nasedli do autobusu a vydali se směr náš domov. Celou cestu domů bylo slyšet po autobuse štěbetání o právě prožitém koncertu a místy zazněly i úryvky písní. Zcela suveréně vedly hity od Michla Davida a píseň Jede, jede mašinka.

Prožili jsme den plný nevšedních zážitků a odměnou nám byl pohled na spokojené tváře.

Koncert Chceme žít s Vámi, pořádaný nadací Nova, je každý rok velice úspěšnou a dlouho očekávanou akcí. Všichni se na ni moc těší a program je nabitý k prasknutí. Určitě stojí za to, se této akce zúčastnit.

Ivana Špiříková

AKCE

Akce v únoru 2020

kino Lucerna

Akce v březnu 2020

Diskotéka

Další připravované akce v roce 2020

Letní ozdravný pobyt, tábor


VYCHÁZKY DO PŘÍRODY

Sobota 7. březen 2020

Podolí - Horákov

Sobota 4. duben 2020

Alexandrovka