Malá ohlédnutí

20.08.2012

Pomohli jsme zkrášlit brněnskou ZOO

aneb společná brigáda lidí s mentálním postižením a dobrovolníků z ABB v Zoo Brno.

Ve čtvrtek 17.5. se v brněnské ZOO na Mniší hoře uskutečnil 3. ročník společné akce firmy ABB a SPMP Brno. Tentokrát se lidé s mentálním postižením brněnského Sdružení a dobrovolníci z ABB sešli nad společnou prací na zkrášlování ZOO Brno. Akce proběhla ve skvělé spolupráci se ZOO Brno, která celou akci hostila, dodala nářadí, pomocníky z řad svých zaměstnanců a výukový sál pro setkání všech zúčastněných po skončení brigády.

Účastníci brigády měli za úkol provést drobné údržbové a úklidové práce, například údržbu dětských hřišť a výsadbu zeleně, natírání plotu a úklid starého spadaného listí. Lidé s mentálním postižením spolu se zaměstnanci ABB tak svými dílem přispěli k úpravě prostor které jsou oblíbenou cílem výletů a procházek občanů Brna i turistů. Dostali tak příležitost ukázat, že mohou ostatním také pomoci a že se na společenském dění mohou aktivně podílet.

ABB a.s. na tuto akci, která je součástí firemní odpovědnosti organizace, věnovala Sdružení částku 10 000 Kč. Brigádníci 5000 Kč z této částky věnovali ZOO Brno na nákup materiálu potřebného pro výsadbu zeleně. Tuto částku brigádníci předali ve formě symbolického šeku zástupkyni ředitele ZOO Brno v paní Vavřinové po skončení akce.

Bára Uhlířová

AKCE

Akce v únoru 2020

kino Lucerna

Akce v březnu 2020

Diskotéka

Další připravované akce v roce 2020

Letní ozdravný pobyt, tábor


VYCHÁZKY DO PŘÍRODY

Sobota 7. březen 2020

Podolí - Horákov

Sobota 4. duben 2020

Alexandrovka