Malá ohlédnutí

28.01.2015

Den v Moravské galerii s ABB

Akci s dobrovolníky z ABB už máme jako každoroční tradici. V posledních letech jsme se s dobrovolníky z ABB scházeli v brněnské ZOO a společně ji zkrášlovali a uklízeli. Tato akce se stala v ABB mezi zaměstnanci natolik populární, a je o ni takový zájem, že organizátorka akce z ABB musí zájemce odmítat. Proto jsme se v minulém roce rozhodli, že zkusíme zorganizovat akce dvě.

Tou druhou akcí, po tradiční ZOO, byla společná návštěva Moravské galerie v Místodržitelském paláci, kterou jsme připravili na 26. září. Nebyla to obyčejná návštěva, protože jsme v galerii strávili celé dopoledne a dokonce jsme si tam nechali donést i oběd. A co se tam tedy dělo? Lektorky galerie pro nás a zaměstnance ABB připravili workshop, díky kterému jsme se blíže seznámili s unikátním obrazem slováckého malíře Jožky Úprky Jízda Králů. Součástí workshopu byla výroba koňů (z papíru), poslech tematické hudby, malování společného uměleckého díla i povídání o obraze a jeho prohlídka.

Společný čas v galerii byl moc fajn a akce se díky tomu, jak byla vymyšlená, mohli zúčastnit i lidé s těžším postižením. Jen zaměstnanců z ABB nakonec, bohužel moc nebylo. Uvidíme, na čem se tedy domluvíme příště. Každopádně ale patří ABB velký dík za finanční a organizační pomoc s akcí.

Bára Uhlířová

AKCE

Akce v září 2019

kino Lucerna

Akce v říjnu 2019

Diskotéka, divadlo

Akce v listopadu 2019

Společenské odpoledne


VYCHÁZKY DO PŘÍRODY

Sobota 19. října 2019

Kohoutovice - Pisárky (Lesnická naučná stezka)

Sobota 2. listopadu 2019

Helenčina a Ríšova studánka – trochu jinak

Sobota 7. prosince 2019

Mariánské údolí – trochu jinak