Píší nám členové

05.10.2008

Vzpomínky na letní tábor SPMP Brno 2008

Milí rodiče, členové a přátelé SPMP,
Tábor v rekreačním středisku u Měřína se povedl se vším všudy. Byl to jistě krásný zážitek nejen pro „děti“, ale i pro vedoucí.
Po zdárném setkání s našimi táborníky na parkovišti u ústředního hřbitova jsme se vydali vstříc dobrodružství, které bylo letos v pirátském duchu. Byli jsme ubytováni na chatkách po 2 – 4 lidech. Každá chatka měla verandu, takže ani občasné dešťové přeháňky nám nebraly náladu. K areálu patřil i rybník, kterého jsme v horkých dnech hojně využívali jak ke hrátkám ve vodě, tak i na dvou raftech, které byli vždy plně vytíženy.

Celotáborová hra spočívala v tom, že každé ráno našly děti v láhvi vzkaz od neznámého piráta s tajenkou, která skrývala, jakou věc máme ten den získat. Někdy to byly líté boje, neboť bylo potřeba získat všechny artefakty k tomu, abychom se dostali na závěrečný jarmark, kde si děti mohly nakoupit suvenýry nebo sladkosti. Větší parádnice si mohly nechat dokonce nalakovat nehty. Platidlem byly tolary a drobnější mořští svištíci, které si děti dobývaly při plnění úkolů. Také je mohly získat za své chování a pomoc nad rámec svých povinností.

Pirátská nálada vládla již od rána, kdy jsme se všichni sešli na kolečku, po zuby pirátsky vyzbrojeni - včetně vlajek a bojových pokřiků. Hlavní pirát Pavel Boldiš zhodnotil a po zásluze odměnil naše dosavadní snažení a udal cíl další plavby. Putovali jsme z ostrova na ostrov, což bylo zakresleno na velké mapě v jídelně. Když se náhodou některému oddílu nepodařilo potřebný předmět získat, nebylo nic ztraceno. Na konci plavby byl ostrov Posledních nadějí, kde si všechny oddíly chybějící věc vydobyly.

Vedle těchto klání nechyběl ani celodenní výlet do Jihlavy, kde jsme si prošli místní ZOO a podzemní katakomby. Aby se dětem hezky usínalo, pořádala se i oblíbená diskotéka, na které se měli možnost dosyta vyřádit úplně všichni. Jiné večery zase byly táboráky se zpíváním při kytarách nebo opékáním špekáčků. Naštěstí nám počasí přálo a pokud se někdy obloha zatáhla, tak v poledním klidu, kdy děti buď odpočívaly, nebo si povídaly s kamarády na chatkách. Když byla chvilka volna, vyplnily ji jednotlivé oddíly podle zájmu táborníků. Hrály se míčové hry, různé soutěže, šipky, nebo se oddíly věnovaly nějaké výtvarné činnosti, takže děti s prázdnou neodjížděly.

Všechny vedoucí spojovala hravost i láska k této práci. Proto se ani nedivím, že tento tábor má tak dlouholetou tradici. Věřím, že děti odjížděly nejenom s taškou drobnůstek z jarmarku, ale především se spoustou krásných zážitků. Doufám, že příští ro k se táborníci sejdou ve stejném, ne-li hojnějším počtu.

Zdraví Vendula Sochorová, oddílová vedoucí

AKCE

Akce v září 2019

kino Lucerna

Akce v říjnu 2019

Diskotéka, divadlo

Akce v listopadu 2019

Společenské odpoledne


VYCHÁZKY DO PŘÍRODY

Sobota 19. října 2019

Kohoutovice - Pisárky (Lesnická naučná stezka)

Sobota 2. listopadu 2019

Helenčina a Ríšova studánka – trochu jinak

Sobota 7. prosince 2019

Mariánské údolí – trochu jinak