Píší nám členové

02.09.2010

O rehabilitačním pobytu v Krkonoších nám napsala paní Hniličková

Letos poprvé jsem se zúčastnila s dcerou letního rehabilitačního pobytu pořádaného SPMP Brno v Krkonoších v Horní Úpě na Pomezních boudách.

Ubytováni jsme byli v hotelu Družba, kde byla zajištěna i celodenní výborná strava s možností výběru několika druhů jídel. Pan vedoucí i personál byli vstřícní a příjemní lidé.

Náš vedoucí pobytu pan Kučera, který se staral prakticky o všechno, nás vždy po večeři seznámil s programem na následující den a každý se mohl rozhodnout, kterou část programu dle svých schopností bude absolvovat. Samozřejmě bylo nutné se podřídit i výkyvům počasí.

Během pobytu jme měli možnost navštívit park miniatur známých hradů a zámků v Kowari v Polsku, navštívili jsme safari ve Dvoře Králové, hrad Pecka, muzeum drahých kamenů v Nové Pace a mnoho dalších atraktivních míst.

Velkým přínosem a nejoblíbenější rehabilitací našich „dětí” byla hypoterapie, kterou pan Kučera zajistil ve Svobodě nad Úpou.

Turistických výletů výšlapů naplánoval p. Kučera opravdu hodně. Od krátkých vycházek po okolí až po pořádnou túru na Sněžku. Pro mě byla největším zážitkem procházka překrásným údolím ve Špindlerově Mlýně, kterou zvládla i má obtížně chodící dcera.

I večer po večeři jsme nezaháleli. Přínosem pro všechny byla beseda s členem Horské služby. Kdo byl unavený po náročném dnu mohl posedět a zazpívat při harmonice pana Džupiny nebo kytaře paní Novotné. A ti co toho pohybu měli málo si mohli užít aerobik s Pavlínkou nebo si zahrát volejbal pod trenérkou paní Vymazalovou. Mohli jsme také využít saunu a masáže.

Co říci závěrem? Že naše poděkování za možnost prožít rodinnou pohodu v kolektivu chápajících lidí patří především SPMP. A za perfektní rehabilitační pobyty SPMP hlavně Petru Kučerovi a jeho pomocníkům za starost a zvládnutí tak velkého kolektivu a za zajištění vynikajícího a podnětného programu pobytu. Ráda bych vyslovila velké uznání rodičům za péči o své ratolesti a dík za vzájemnou toleranci. A konec konců musíme poděkovat i počasí, které nám až na malé výkyvy přálo.

Těšíme se, že se i v příštím roce sejdeme s výbornou partou na rehabilitačním pobytu našeho brněnského sdružení.

Jarmila Hniličková s dcerou Renatou

AKCE

Akce v únoru 2020

kino Lucerna

Akce v březnu 2020

Diskotéka

Další připravované akce v roce 2020

Letní ozdravný pobyt, tábor


VYCHÁZKY DO PŘÍRODY

Sobota 7. březen 2020

Podolí - Horákov

Sobota 4. duben 2020

Alexandrovka