Píší nám členové

28.01.2015

Z dopisu paní Průšové

Malá vzpomínka na loňské vánoce. Jak ten čas letí.

Je to už hodně dávno, co jsem ve Zpravodaji popisovala příběh hodné tety Jarky, tety chlapce Petra. Hodná teta už má 84 let a po úmrtí Petrova tatínka se o Petra stará sama. Teta Jarka je také hodnou tetou mé dcery Zuzky, která má 51 let. Od mateřské školky jsou Petr a Zuzka velcí kamarádi. Petr už delší čas žije ve stacionáři "Horizont" v Kyjově. Často za ním s tetou jezdíme, píšeme si. Zuzka i Petr mají Downův syndrom.

Protože hodné tetě již zdraví neslouží jako dříve, bylo to loni o Vánocích poprvé, co Petr zůstal o svátcích ve stacionáři. Když nám z Kyjova dali zprávu, že 22.12. přijede část chlapců z kyjovského stacionáře do Brna a mezi nimi i Petr, tak jsme vymyslely náš malý společný program s Petrem. S tetou Jarkou a Zuzkou jsme počkaly na Nám. Svobody na kyjováky a po dohodě s vedením výpravy si "půjčili" Petra. Bohužel to bylo možné jen na hodinku. Stihli jsme však kafíčko a malý zákusek v cukrárně, popovídali si a hlavně byli rádi že jsme spolu.

My se Zuzkou toho moc se Sdružením neužijeme. Neúčastníme se už výšlapů, na které jsme rády chodily. Já i Zuzka toho moc neujdeme. Zuzka mi jednoho rána hlásila, že ji moc bolí noha. Zavolala jsem synovi, aby přijel a odvezl nás k doktorovi. Stalo se opravdu to, čeho jsem se obávala. Levá noha v kotníku - škaredá zlomenina. V nemocnici ležela 14 dní. Tam jsem mohla za ní stále chodit a být s ní a to bylo dobré. Zuzka měla ke všemu smůlu, že jí postihla chřipka a na Štědrý den 2013 musela zůstat v nemocnici. Štěstí, že jsem tam s ní mohla zůstat i přes noc. I takové jsme měly Vánoce.

Náš život, co nás náhle opustil můj manžel, tatínek Zuzky, rychle běží dál. Ale protože máme kolem sebe hodné příbuzné , ale i přátele, těšíme se z každého dne.

Když jsme dnes byly v Globusu a potkaly tam pana předsedu s manželkou, připomnělo mně to i naše Sdružení, kterého jsme dlouholetí členové.

Dovolte mně, abych na závěr tohoto krátkého povídání popřála všem hodně zdraví, úspěch a jen samé hodné tety a přátele. Vše nejlepší do roku 2015 přeje

Zuzka s maminkou

AKCE

Akce v září 2019

kino Lucerna

Akce v říjnu 2019

Diskotéka, divadlo

Akce v listopadu 2019

Společenské odpoledne


VYCHÁZKY DO PŘÍRODY

Sobota 19. října 2019

Kohoutovice - Pisárky (Lesnická naučná stezka)

Sobota 2. listopadu 2019

Helenčina a Ríšova studánka – trochu jinak

Sobota 7. prosince 2019

Mariánské údolí – trochu jinak