Kontakt

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z.s.
SPMP ČR pobočný spolek BRNO
Lomená 530/44
617 00  Brno
MAPA

info@spmp-brno.cz    
tel.:  545 581 458   
bankovní spojení: FIO banka, č.ú. 2700834144/2010;
IČ: 64326837

Na stejné adrese je i kontaktní sídlo Krajského pobočného spolku.

Petr Kučera 605 701 786, Josef Boldiš 607 564 520, Anděla Kučerová 728 831 594.

Úřední hodiny:

  • úterý        8.00 – 13.30
  • čtvrtek     8.00 – 13.30

O prázdninách, v červenci a v srpnu, jsou úřední hodiny pouze v úterý od 8 do 13:30 hodin.

Práci sekretariátu zajišťuje zpravidla jeden pracovník, proto je vhodné případné návštěvy domluvit předem.

Jak do nové kanceláře na Lomené

Ve Zpravodaji číslo 3 / 2015 jsou popsány dvě cesty do naší nové kanceláře v areálu Odborného učiliště a Praktické školy na Lomené č. 44.

Jedna začíná na konečné tramvaje číslo 12 v Komárově.

Když vystoupíte, půjdete ve směru jízdy tramvaje a dojdete na křižovatku řízenou semafory. Tam napřed přejdete na semaforech ulici kolmou na hlavní ulici a hned nato přejdete po dalším semaforu i hlavní ulici. Dál pokračujete ve směru přechodu po ulici Lužná, kde hned na první křižovatce odbočíte doprava na ulici Potoční. Poté jdete až na křižovatku s ulicí Pompova a dál po pěšince, která vás dovede k paneláku. Panelák po pěšince obejdete zleva. Pěšinkou se nakonec dostanete mezi budovy učiliště. Po pár desítkách kroků uvidíte prosklený vchod do budov po pravé ruce. Nahlásíte se v okénku vrátnice a pak vyjdete po schodišti. Nad schodištěm se po pár krocích doprava dostanete před dveře s nápisem našeho sdružení.

Toto vše jste měli popsané ve zpravodaji. Omlouváme se za malé nedopatření. Mapka ve Zpravodaji ukazuje cestu podchodem a ne přes řízené přechody. Samozřejmě můžete jít i touto cestou, ale je tam více schodů a brněnské podchody jsou nevyzpytatelné.

Zde vám navíc umožníme podívat se na celou cestu na videu, které jsme pro vás natočili: Video ZDE

Druhá cesta začíná na zastávce Černovická autobusu číslo 49.

Autobus jede z ulice Úzká (blízko Hl. nádraží). Po vystoupení z autobusu musíte přejít blízký přechod se semaforem. Tento přechod jde přes mnohem méně frekventovanou ulici. Za přechodem zahnete napřed doleva a pak hned doprava na ulici Lomená, po které pak pokračujete stále rovně až k učilišti. Nakonec uvidíte po pravé ruce bránu do areálu učiliště. Tou projdete a za závorou, na kterou narazíte po několika krocích, uvidíte po levé ruce prosklený vchod do budovy. Dál už je to stejné jako při předchozí cestě. Při cestě zpět dokonce nemusíte jít na zastávku přes přechod vůbec. Můžete jít buď až k silnici Černovická, po které jezdí autobus, a místo po přechodu se dáte doprava až na zastávku. Můžete si to také „střihnout“ přes pole (pokud je dobré počasí) po cestičce, která vede šikmo přes pole. Popis této cesty i s doprovodnými obrázky najdete ZDE.

Pro snadný kontakt můžete použít formulář

Pokud se s nám chcete podělit o vaše náměty či připomínky nebo máte dotaz na podrobnější informace o naší činnosti, použijte tento formulář.