NAŠE VYCHÁZKY

Pokud to zdravotní situace dovolí, rádi bychom uskutečnili tyto společné vycházky

9. říjen 2021 – Alexandrovka

Pojedeme vlakem do zastávky Babice. Odtud vystoupáme až do Babic a odtud po červené, žluté a zelené půjdeme až k Alexandrově rozhledně. Odtud po žluté na Jelenec, dál po modré kolem jeskyně nad Švýcárnou dál po zelené do Adamova. Zpět se vrátíme opět vlakem, ale odjíždět budeme tentokráte ze stanice Adamov zastávka. Středně náročná asi 11 km dlouhá cesta. Sraz v 9:30 hodin u hl. nádraží. Vlak odjíždí v 10:00 (nebude-li změna). Plné jízdné asi 20 Kč, držitel ZTP/P platí 5 Kč, průvodce zdarma. Zpátky vlaky odjíždí v 14:39 a dál asi po hodině. Zpáteční jízdné je 27 / 6 Kč.

6. listopad 2021 – Podkomorskými lesy z Veverské Bítýšky

Kratší výstup z Veverské Bítýšky. Pak již půjdeme mezi lesy až k nové lávkové cestě začínající u mostu pod hradem Veveří. Tady projdeme novou lávkovou dřevěnou cestu nad břehem přehrady a budeme pokračovat do zastávky Bystrc ZOO.  Středně náročná cesta cca 12km. Sraz na hlavním nádraží v 9:00. Přejezd do Bystrce a přestup na autobus 303 do Veverské Bítýšky. Nutno dokoupit přepravu do příměstského autobusu na cestu do Veverské Bítýšky.

11. prosinec 2021 – Předvánoční výšlap za Královým Polem

Sraz na nádraží v 10.00. Přejedeme tramvají a dle počasí projdeme Medlánecký kopec a cestou po modré značce obhlídneme zimní Brno, letiště na zastávku Kamenolom.
Šest kilometrů – bude letos sníh ??