PLÁNOVANÉ AKCE

  27. dubna, čtvrtek           Diskotéka

  Na Musilce si při muzice můžete opět zatancovat a pobavit se co hrdlo nohy a kapsa ráčí. Diskotéka bude opět netradičně ve čtvrtek. Hraje p. Hruška. Vstupné bude opět 50,- Kč. Platit se bude jako obvykle, nejpozději při vstupu do sálu. Začneme v 15 a skončíme v 18 hodin. Stejně jako do tanečních si vezměte pohodlné boty, které nedělají na podlaze čmouhy.

  23. dubna, neděle            pohádka Kocour v botách – Lucerna

  Promítnou nám ji v kině Lucerna v 10 hodin. Kocour v botách právě zachránil obyvatele městečka před řáděním zuřivého obra, jenže při tom přišel o předposlední ze svých životů. Proto se rozhodne pověsit boty na hřebík a žít v bezpečí kočičího útulku. Jeho nadějí je legendární Hvězdy přání, která by mu mohla obnovit ztracené životy. Ta se ale nesmírně těžko hledá. Kocour musí spolknout hrdost a uzavřít příměří se svou soupeřkou, kočičí zlodějkou Čiči Pacičkou. Spolu s ní a kamarádem Psem, se vydává vstříc dobrodružství, na jehož konci na všechny čeká odměna. Tedy pokud najdou Hvězdu přání jako první.

  Vstupné je u obou promítání 30 korun pro členy a 40 pro nečleny. Uvítáme, když spolu vezmete i další rodinné příslušníky a kamarády. Sál kina je velký a určitě se tam všichni vejdeme. 

  Pozvánka na Celostátní výstavu mladých filatelistů s mezinárodní účastí  MLADÉ BRNO 2023

  Bude se pro veřejnost konat od 2. do 8. 5. 2023 v Křížové chodbě Nové radnice.

  Vchod na výstavu je vlevo hned z hlavního vchodu do radnice. Bude tam poutač. Výstava je bezplatná. Můžete si tam ale zakoupit různé věci – katalog výstavy, almanach klubu, pamětní listy k výstavě a další. Výstava není rozsáhlá, uvidíte tam ale exponáty i ze Slovenska a Maďarska a také dva naše exkluzivní exponáty ze Znojma a Prahy. Neustále se zde bude promítat film z historie mládežnické filatelie. Té se již více jak padesát let zúčastňuje tatínek jednoho z našich kamarádů, Martina Okáče, pan Zdeněk Okáč, který je také předsedou klubu Brněnských filatelistů. Přijďte se podívat denně od 9 do 17 hodin.

  Může se stát, že se tam potkáte i s Martinem Okáčem, který tam bude také provázet.

  12. května, pátek Výroční schůze

  Výroční schůze proběhne v jídelně na Odborném učilišti Lomená 44. Začátek bude v 15 hodin, otevřeno bude od 14:30, konec bude nejpozději v 18 hodin. Budete na ni seznámeni s finančním hospodařením a se zhodnocením naší činnosti za rok 2022. Prosíme, abyste se přihlásili, že se schůze zúčastníte, abychom mohli připravit malé občerstvení, ale abychom t nepřehnali. Přijďte v hojné účasti.

  2. června, pátek Noc snů v ZOO Brno

  Paní Kratochvílová z brněnské ZOO nás informovala: Noc snů se letos v Zoo Brno bude opět konat v termínu, 2. června. Podrobnosti k akci teprve připravujeme, každopádně tak jako vloni budeme rozesílat informace s možností registrace na akci. Takže jak vidíte, máme se opět na co těšit. Věřím, že i vy se na Noc snů těšíte, a proto se prosím přihlašujte i na tuto akci. Pro všechny přihlášené se jako vždy vynasnažíme zajistit vstupenky.

  21. září, čtvrtek Digitárium – 3-2-1 Start

  Půjdeme na představení 3-2-1 Start. „3-2-1 Start!“: O křečkovi, který si postavil raketu z odpadu, je to animované, je to spíš pro děti, ale pobaví to i dospěl
  Začátek představení je v 16 hodin. Sejdeme se ale raději dříve, nejpozději v 15:45 v k Digitáriu, které je na hvězdárně na Kraví hoře – konečná tramvaje č. 4.
  Exkluzivně máme vstup zdarma.

   Společenské odpoledne 2023 – Hodonín

   V letošním roce slaví Hodonínské SPMP 50. let od svého založení. Společenské odpoledne se uskuteční v sobotu 14. října v Hodoníně v kulturním domě v Mikulčicích (Mikulčice 500, 696 19 Mikulčice). Začátek je v 14:00, otevřeno bude od 13:00, předpokládané ukončení v 18:00.
   Odjezd bude v 12 hodin od Janáčkova divadla (před Bohémou). Odjezd z Hodonína bude v 18 hod. Předpokládaný příjezd do Brna je mezi 19. až 20. hodinou.
   Cena: Jízdné autobusem 150,- Kč, Vstupné včetně oběda je 300 Kč. Nelze bez oběda. Pozor!
   Pořadatel nevylučuje změnu vstupného s ohledem na změny cen v době konání. Dopravu na akci zajistíme, jen pokud se přihlásí dostatek lidí, abychom zaplnili autobus. Pokud se vás nepřihlásí dost, autobus zrušíme a pak se bude muset každý zájemce do Hodonína dopravit sám. Proto zvažte svou přihlášku na tuto akci pečlivě. Neradi bychom ji odvolávali na poslední chvíli. Přihlášky do 31. srpna a zaplatit do konce září.

   Letní pobyt 2023 horský hotel Kubát

   Letní pobyt je rezervovaný v Krkonoších na hotelu Kubát a to od soboty 8. 7. do soboty 22. 7. 2023. Je možnost se přihlásit i na jeden týden.  Stravování bude s polopenzí. Ubytování  je ve dvou nebo třílůžkových pokojí se sociálním zařízením. Pokud někdo zůstane na hotelu, je možnost si objednat na ten den oběd. Parkování je přímo před hotelem a je bezplatné.
   Cena za ubytování a polopenzi je:
   7 dní                 6 500 Kč  +   50 Kč manipulační poplatek
   dítě do 15 let   5 750 Kč  +   50 Kč manipulační poplatek

   14 dní              13 000 Kč  + 100 Kč manipulační poplatek
   dítě do 15 let 11 500 Kč  +  100 Kč manipulační poplatek
   Polopenze má obsahovat:
   – snídaně: formou švédských stolů
   – večeře:  polévka  +  hlavní jídlo (výběr z 2 menu)   +  salát

   Vedoucím hotelu jsem byl upozorněn, že nebude vracet peníze za neodebranou stravu a za pozdní nebo předčasný odjezd.
   Potřebuji do 10 března potvrdit, že s novou cenou souhlasíte a zda se pobytu zúčastníte či ne.

   Přihlášky potřebuji do konce února 2023. Přihlášky posílejte emailem nebo písemně na email: arecukpetr@seznam.cz nebo na adresu Petr Kučera, Břetislavova 15, 643 00 Brno.
   Všichni přihlášení dostanou podrobné informace.

   Tábor 2023

   Letošní tábor se bude konat 5. – 19. 8. 2023 v LDT Doubrava ve Staré Říši u Telče.
   Téma celotáborové hry bude „Česká strašidla“.
   Přesná adresa:          LDT Doubrava, Stará Říše 36, 588 67 Stará Říše
   Téma celotáborové hry bude „Česká strašidla“.
   Odjezd na tábor:  v sobotu 5. 8. 2023 v 10:00 hod, sraz účastníků je v 9.30 hod.
   Sraz a odjezd je opět z prostranství před učilištěm na Lomené, kde sídlí i naše kancelář.
   Na nikoho nebudeme čekat!!! 
   Návrat bude v sobotu 19. 8. 2023. kolem 11. hodiny. O případných změnách budete informováni.
   Předpokládaná cena tábora:  13 500,- Kč + 100,-Kč manipulační poplatek pro členy SPMP Brno,
   pro nečleny SPMP Brno je manipulační poplatek 1000,-Kč. Po obdržení dotace bude dotační částka vrácena.
   Závazné přihlášky dodejte na sekretariát nejpozději do 28. 2. 2023, ostatní dokumenty do 14. 3. 2023.
   Tábor je nutné zaplatit do 15. 6. 2023.
   Kapacita tábora je omezena, proto s přihláškami neváhejte. Pokud budete potřebovat potvrzení pro zaměstnavatele, nebo obecní úřad na příspěvek na tábor, tak nám to prosím sdělte písemně s uvedením adresy přispívatele na adresu sekretariátu.
   Tiskopisy ke stažení a ostatní informace najdete na stránkách našeho webu.
   Za vedení tábora  Bc. Lenka Krátká

   Školící víkendový pobyt

   Školení bude začínat v pátek 6. 10. večeří a končit budeme 8. 10. v neděli po obědě. Dopravu si zajišťuje každý sám. Cena za ubytování a stravování s plnou penzí je cca 2 000 Kč, ale ještě není domluvená na sto procent. Záleží, jak se budou vyvíjet ceny.
   Na školení by měly být přítomny pracovnice z brněnské a pražské poradny a právník z Prahy. Pokud máte nějaké dotazy, nebo problémy, které byste chtěli na školení řešit, kontaktujte pracovnice naší poradny:
   Jitka Brchaňová tel: 774 477 911 nebo Irena Vlahovičová tel: 774 244 517, aby se mohly na Vaše dotazy připravit.
   O dotaci na školení máme zažádáno, ale ještě nemáme rozhodnutí.
   Přihlášky potřebuji nejpozději do konce června. Přihlášky posílejte na email: arecukpetr@seznam.cz nebo písemně. Všem přihlášeným pak napíši, jaká bude konečná cena a dobu příjezdu, popřípadě ještě další informace, pokud budou.

    Petr Kučera

   Letní rehabilitační pobyt 2024
   Letní ozdravný rehabilitační pobyt se uskuteční na Vysočině v Penzionu U Martina od soboty 31. 8 do soboty 14. 9. 2024. Toto je jen informace o termínu. Vše ostatní včetně ceny bude v dalším Zpravodaji.
   Zimní rehabilitační pobyt 2024
   Zimní ozdravný rehabilitační pobyt se uskuteční v Beskydech na Hotelu Sůkenická od pátku 26. 1. do pátku 2. 2. 2024. Toto je jen informace o termínu. Vše ostatní včetně ceny bude v dalším Zpravodaji. Petr Kučera