Letní ozdravný rehabilitační pobyt SPMP Borovany 2022

Jela jsem s dcerou Kateřinou poprvé a už se těšíme, že pojedeme za rok znovu.
Netušily jsme, co nás čeká a já měla i obavy co Kačka zvládne. Můžu říci, že jsem nadšená. Jak z organizace výletů, návštěv expozic, když nám nepřálo počasí, ubytování, stravy…
Čekala na nás Peklománie, snad slib od dětí, jak moc budou hodné, vydrží aspoň do poloviny prázdnin 😃, výstava o historii železnice, kde součástí byly i historické vagony v měřítku 1:1 – mohli jsme si vyzkoušet, jak se cestovalo.
Výlet na Lipno a Stezku v korunách stromů, byl nezapomenutelný zážitek. Kačka jela poprvé v životě lanovkou a dokonce sjela i tobogán. Po cestě na vrchol ti odvážnější zdolali i adrenalinové zastávky.
V ZOO Dvorci se nám nejvíc líbil hroch a přiznám se, že živého jsem viděla, a asi nejen já, poprvé. Jeho laškování a vykukování z vody nás pobavilo.
Výlety – Totalita rozděluje a Římovská Pašijová – Křížová cesta, zase prověřily, kolík toho naše děti dokáží ušlapat.
Divadlo a vory v Českém Krumlově byly kvůli nepřízni počasí zrušené,zase na druhou stranu dobrodružná jízda z divadla na hotel v dešti a v bouřce byla zážitek, který se jen tak opakovat nebude.
Do Českého Krumlova jsme se podívali o dva dni později a to do Grafitových dolů – už jen to jak nám to všem v gumákách, pláštěnkách, v helmách se světlem slušelo, stálo za to. Jízdu vláčkem řekla Kačka i jako odpověď na otázku – co se jí na pobytu nejvíc líbilo, při předávání diplomů a odměn p. Kučerou při loučení.
Český Krumlov jsme si prošli po návštěvě Grafitových dolů.
Nakonec bych ráda poděkovala všem, kdo pobyt, program a výlety organizoval a řidičům, kteří ochotně vozili ve svých autech nás, co je neměli.
Děkuji a těším se na další skvělé pobyty se skvělými lidmi.
Jana Otoupalová a Kačenka

K tomu doplňuje Petr Kučera:
Pobytu se zúčastnilo – I. týden 43 účastníků, II. týden 39.
Pobyt se vydařil, všichni byli spokojeni, jen počasí nám nepřálo, když jsme měli objednané Otočné divadlo v Českém Krumlově a vory na Vltavě.
Tak snad někdy příště.

K čemuž Josef Boldiš ještě podotýká:
Ty dva úterky bylo na nás počasí opravdu fuj, ale jinak že nám cekem přálo.

Že se pobyt tak vydařil, za to vděčíme též jeho sponzorům, kterými byli:

  • Odbor Zdraví magistrátu města Brna
  • Kaufland Brno
  • Ministerstvo zdravotnictví České republiky