Vzpomínka na „29. Zimní hry speciálních olympiád“

Na tradiční, již 29. zimní hry, které se letos v Horní Malé Úpě konaly 11. 1. – 17. 1. 2020, odjela z Brna početná výprava sportovců SK Slunečník, kteří jsou současně členy SPMP Brno. Sportovce – Míšu Bednáře, Marka Koudelku, Petra Konečného, Ondru Pachla, Jarka Peřinu, Milana Boldiše, Janu Kučerovou, Anetku Nesrovnalovou, Aničku Říhovou a Jarku Válkovou doprovázeli trenéři – Jana Plšková, Renata Říhová, Petr Kučera, Josef Boldiš. O techniku se staral Vojta Plšek. Ubytováni jsme byli převážně v Pivovaru Trautenberg, kde jsme se také stravovali.

Naši sportovci nás skvěle reprezentovali ve dvou disciplínách – sjezdovém lyžování a běžkaření. Sjezdaři závodili ve slalomu a obřím slalomu a nasbírali přim tom 6 medailí. Běžkaři běhali na 50m, 100m, 500m, 1 km, 3 km a na královské disciplíně – štafetovém běhu. Nasbírali při tom 18 medailí. To počítáme nejen zlaté stříbrné a bronzové, ale i ty ostatní, protože na našich hrách medaili vyhrává každý, kdo závodí.

Kromě závodění byl pro nás připraven i další program jako lékařské testy našich uší a nohou, diskotéky, společná posezení a povídání. Na závěr samozřejmě nechybělo slavnostní vyhlášení výsledků za účasti Vlastimila Harapese a losování účastníků pro celosvětové hry, kam byli vylosováni i čtyři borci z našeho SK Slunečník.

Celá akce byla opět výborně zorganizovaná a všichni se již těšíme na příští, jubilejní 30. hry.

Jak Ondra Pachl bilancoval 29. Zimní olympijské hry

Michal Bednář 3 medaile, Marek Koudelka 3 medaile, Petr Konečný 2 medaile, Jarek Peřina 2 medaile, Milánek Boldiš 2 medaile, Jana Kučerová 3 medaile, dále Anetka Nesrovnalová 3 medaile, Jarka Válková 2 medaile, Anička Říhová 2 medaile, Ondra Pachl získal 2 medaile. Takže jsme získali 4 místa a 24 medailí. Ondra Pachl

Poznámka: Těmi 4 místy má zřejmě Ondra na mysli to, že 4 naši sportovci byli vylosováni, aby se zúčastnili světových zimních olympijských her. JB